Ar yra teikiamos paskolos studentams?

Aukštąjį išsilavinimą dažnai nori turėti ne tik tie, kurie baigia mokslus gerais pažymiais ir gauna valstybės finansavimą, bet ir tie, kurie turi už mokslus mokėti patys. Deja, bet dirbant pilnu etatu gali būti sunku mokytis, todėl studentai dažniausiai dirba tik pusę etato. Už gautą atlyginimą studentai dažniausiai gali tik sumokėti už bendrabučio nuomą ir maistą. Deja, bet sutaupyti mokslams neretai nėra galimybės. Būtent tokiu atveju studentai dažnai kreipiasi dėl paskolos. Kai kurie studentai turi nerealius lūkesčius. Jie tikisi, jog paskola bus suteikta visiškai nemokamai ir grąžinti reikės tik sumą, kuri buvo pasiskolinta. Deja, bet tokią galimybę rasti gali būti itin sunku. Studentams yra taikomos itin geros sąlygos gauti paskolą, tačiau ji vis tiek yra mokama. Studentui netenka mokėti nei sutarties mokesčio, nei administravimo mokesčio, tačiau palūkanas vis tiek reikia mokėti. Studentui naudinga imti paskolą, kadangi sumą bus galima gauti gerokai anksčiau nei ją grąžinti. Dažniausiai imant paskolą iš karto tenka už ją ir mokėti. Studentams taikomos kitokios sąlygos. Studentas gali skolintis ne tik tam, jog sumokėtų už mokslą, bet ir asmeninėms reikmėms. Tol, kol studentas studijuos, galės tik mokėti palūkanas, o įmokas už paskolą mokėti turės tik praėjus metams po studijų. Reikėtų atsižvelgti, jog tokia paskola yra remiama valstybės. Bankams nėra jokios prasmės skirti studentams mažas palūkanas ir atidėti įmokų mokėjimą daugiau nei keliems metams. Studentai gauna paramą iš valstybės, tačiau reikėtų atsižvelgti, jog yra nemažai sąlygų. Jei studijos yra laikinai sustabdytos, tuomet nereikia pradėti mokėti įmokų. Tačiau įmokas gali tekti pradėti mokėti kitu atveju. Jei studentas pakeičia studijų kryptį, tuomet po metų jam teks pradėti mokėti įmokas, net jei ir toliau studijuos kitą studijų programą. Taip yra dėl to, nes valstybės parama yra skiriama tam tikroms studijoms, todėl gali būti pakeistus studijas, teks pradėti mokėti įmokas dar studijuojant. Studentams paskolos yra teikiamos geriausiomis sąlygomis, tačiau tokia galimybe reikėtų naudotis tik esant poreikiui, nes palūkanas vis tiek tenka mokėti.

Paskolos studentams

Kam gali būti panaudota gauti suma?

Paskolą imti galima ne tik tuo atveju, kada reikia mokėti už studijas. Studentai paskolą gali imti ir tada, kada jiems reikia pinigų pragyvenimui ar dalinėms studijoms užsienyje. Bankas nekontroliuos, kur bus panaudota suma, tačiau tai daryti reikėtų itin atsakingai. Nereikėtų imti paskolas dėl to, nes prašo artimieji. Pasitaiko, jog artimieji nori pasinaudoti galimybe mokėti gerokai mažesnes palūkanas ir atidėti įmokų mokėjimą, todėl įkalbinėja studentą imti paskolą. Toks sprendimas gali turėti itin rimtų pasekmių. Prarasti valstybės finansavimą nėra sunku, todėl reikėtų atsižvelgti, jog bet kada gali prireikti paskolos. Studentui skolintis galima tik iki 10 000 eurų, todėl antrą kartą skolintis nebus galima. Jei pasiskolinta suma bus neracionaliai išsvaistyta arba atiduota kitam asmeniui, tuomet tai bus studento problemos. Bankas nesuteiks antros paskolos, jei šis praras finansavimą. Nereikėtų imti paskolą, skirtą studentams, vien dėl to, nes ji gali būti suteikta. Imti reikėtų tik tuo atveju, jei ji yra būtina.

Kaip elgtis, jei nėra galimybės grąžinti paskolos?

Neretai pasitaiko, jog baigę studijas žmonės neranda darbo pagal baigtą specialybę, todėl tiesiog jo ieško ir jokio kito darbo nedirba. Žinoma, baigus aukštąjį turbūt nesinori dirbti darbo, kurį gali dirbti ir asmuo, kuris neturi aukštojo išsilavinimo. Pasitaiko, jog studijuodami studentai nedirba, o tik mokosi, tokiu atveju gali būti itin sunku rasti darbą baigus studijas. Darbdaviams yra itin svarbu, jog asmuo būtų sukaupęs kuo daugiau darbinės patirties. Dažnai niekur nedirbusiems studentams diplomas nepadeda. Visgi, net ir tokiais atvejais mokėti paskolą neturėtų būti sudėtinga. Paskola studentui teikiama 15 metų, o palūkanos yra itin mažos. Būtent dėl šios priežasties grąžinti net ir 10 000 eurų neturėtų būti itin sunku. Žinoma, jei asmuo nedirba, tuomet gali kilti sunkumų. Tokiu atveju geriausia būtų susisiekti su banku ir prašyti patarimo. Greičiausiai teks rasti bet kokį darbą tam, jog būtų galima mokėti įmokas. Darbo galima ieškoti net ir dirbant. Galbūt po kurio laiko bus galimybė ir rasti darbą pagal specialybę, o gal darbas patiks ir net nesinorės jo keisti.

Kada galima gauti pasiskolintą sumą?

Paskolos suma ar jos dalis gali būti išmokėti tą pačią dieną. Svarbu žinoti, jog imant paskolą studentams mokėti įmokas reikia tik praėjus vieneriems metams po studijų pabaigos, tačiau palūkanas teks mokėti iš karto. Studentams paskola nėra nemokama, tiesiog yra suteikiama geresnėmis sąlygomis ir taikomos itin mažos palūkanos.