Ar galimos paskolos verslui be užstato?

Verslas neretai reikalauja investicijų. Dažnai tenka investuoti ne tik į ką tik pradėta verslą, bet ir norint jį plėsti. Investavus į verslą daugelis tikisi, jog uždirbs daugiau, todėl be baimės ima paskolą. Bendrovės ir bankai dažniausiai nėra taip optimistiškai nusiteikę. Neseniai pradėjusiems verslą gali būti gerokai sunkiau gauti paskolą nei tiems, kurie nori investuoti į jau esamą verslą. Verslininkams neretai tenka ne tik pateikti daug dokumentų, bet ir rasti laiduotoją bei užstatyti turimą kilnojamąjį ar nekilnojamąjį turtą. Daugeliui verslininkų didžiausią baimę kelia užstatas. Tiems, kurie yra įsitikinę, jog investicija atsipirks ir turi turtą, kurį būtų galima užstatyti, nėra jokių problemų užstatant turimą turtą. Tačiau pradedantys verslininkai neretai neturi turto, kurį galėtų užstatyti. Neretai tokie žmonės būna itin jauni ir neturi nei nuosavo būsto, nei automobilio. Būtent dėl šios priežasties neretai žmonėms kyla sunkumų dėl užstato. Bankai teikia paskolas verslui tik su užstatu, tačiau paskolos verslui be užstato yra taip pat galimos. Paskolas verslui teikia nemažai bankų, bendrovių, fondų ir taip toliau. Būtent dėl šios priežasties yra daug šansų, jog ir neturintys užstato gaus paskolą. Žinoma, priklauso nuo sumos, kurios reikės Jūsų verslui. Jei planuojate skolintis 100 000 eurų, tuomet nereikėtų tikėtis, jog kas nors suteiks tokią sumą be užstato. Paskolos verslui be užstato yra galimos, tačiau tik tuo atveju, jei nėra reikalinga didelė suma ir turite gerą kredito istoriją.

Paskolos verslui be užstato

Ar paskola verslui yra galima visiems?

Gauti paskolą verslui gali būti kiek sunkiau nei gauti greitą kreditą. Taip yra dėl to, nes neretai tenka pateikti daug dokumentų ir taip toliau. Į pradedančius verslininkus niekas nežiūri patikimai. Deja, bet itin didelė dalis verslo idėjų nepasiteisina. Taip yra dažniausiai tada, kada žmogus neturi konkretaus verslo plano, pasirinkta verslo kryptis yra itin konkurencinga arba žmogus tiesiog neįdeda pakankamai darbo. Gauti paskolą jau turint sėkmingą verslą yra gerokai lengviau, nes yra gaunamos pastovios pajamos ir teikiate mažesnę riziką. Paskolos verslui nėra teikiamos visiems. Neretai verslininkai baiminasi, jog paskola nebus suteikta dėl to, nes neturi turto, kurį galėtų užstatyti. Gali būti, jog kils problemos būtent čia, tačiau neretai pasitaiko, jog verslininkams nebūna teikiamos paskolos ir dėl kitų priežasčių. Paskola gali būti nesuteikta tada, kada asmuo neatitinka reikalavimų. Jei asmuo nori paimti paskolą verslui, tačiau turi itin prastą kredito istoriją, tuomet nereikėtų tikėtis, jog bus suteikta paskola. Norint gauti paskolą verslui yra itin svarbu atitikti reikalavimus. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog paskolas teikia ne tik bankai ir bendrovės, bet ir įvairios įmonės bei fondai. Jei bankai bei bendrovės nesuteikė paskolos, tuomet jos reikėtų ieškoti kitur.

Ar paskola verslui kainuoja?

Už kiekvieną paskolą tenka mokėti. Neretai mokėti tenka ne tik palūkanas, bet ir sutarties mokestį, administravimo mokestį ir taip toliau. Mokesčių gali būti nemažai, neretai pasitaiko, jog apie juos sužinoti tenka tik paskutinę minutę, todėl imti paskolą reikėtų itin atidžiai. Paskola verslui gali kainuoti tiek pat, kiek ir bet kuri kita paskola. Paskolą verslui imti yra naudinga dėl sąlygų ir dėl to, jog galima pasiskolinti itin didelę sumą, tačiau palūkanos neretai yra tokio pat dydžio. Imant didelę sumą gali tekti grąžinti kelioliką tūkstančių ar net daugiau. Neretai už paskolą verslui tenka mokėti gerokai daugiau, nes yra suteikiamos didesnės sumos, tačiau palūkanos yra panašios kaip ir imant kitokią paskolą. Imti paskolą pradedant verslą gali būti itin rizikinga, tačiau investuoti į jau turimą verslą yra naudinga, nes investicija dažniausiai atsiperka.

Kokią sumą galima pasiskolinti?

Verslo paskolos sąlygos kiekvienam yra teikiamos skirtingai. Taip jau yra, jog vienam verslui gali tekti investuoti kelis tūkstančius, kitam gali prireikti net milijono. Lengviausia rasti paskolą iki 20 000 eurų. Būtent tokio ar panašaus dydžio sumas siūlo daugelis bankų bei bendrovių. Gauti didesnę sumą gali būti sunkiau, nes jas teikia mažiau bendrovių. Lietuvoje galima skolintis net ir 500 000 eurų, o kartais net ir daugiau. Tokią sumą dažniausiai galima grąžinti per metus ar vos per ilgesnį laiko tarpą. Paskola verslui gali būti įvairaus dydžio, tačiau itin svarbu yra imti paskolą atsakingai ir neimti per didelės sumos vien dėl to, jog ji yra teikiama.