Kas yra refinansavimas?

Refinansavimas yra itin gera išeitis tiems, kurie moka dideles palūkanas, nėra patenkinti dabartine paskolos ar kredito sutartimi. Refinansuojant bankai arba kreditus teikiančios įmonės ne tik padengs Jūsų paskolą ar kreditą, bet ir gali paskolinti papildomai, jeigu tai yra Jums reikalinga. Tai yra itin puiki išeitis tiems, kurie yra pasiskolinę iš daugiau nei vieno banko ir nori turėti tik vieną sutartį. Dažnai bankai ar įmonės, kurie siūlo refinansavimą, pasiūlo geresnes sąlygas ir taip tikisi pritraukti daugiau klientų. Klientams gali būti itin patogu refinansavimas. Pradedant dėl to, jog nereikės turėti reikalų su daugiau nei vienu banku. Kilus nesklandumams, kreiptis reikės tik į vieną. Taip pat, galbūt darant sutartį Jums buvo pasiūlytos itin didelės palūkanos, nes tuo metu buvote gana rizikingas klientas, galbūt dabar labiau atitinkate reikalavimus ir norėtumėte gauti mažesnes palūkanas, tokiu atveju yra itin naudingas kreiptis į bankus, kurie paskolas refinansuoja. Tai yra itin pravartu ir tiems, kurie kreipėsi į įmonę, teikiančią greitus kreditus ir paėmė kreditą su itin didelėmis palūkanomis. Jeigu norite mokėti mažiau, refinansavimas tikrai yra gera išeitis. Svarbiausia tik surasti banką ar įmonę, kuri pasiūlytų Jums pačias geriausias sąlygas, jog dar kartą apie refinansavimą galvoti nereikėtų.

refinansavimas

Ar bankams yra naudinga refinansuoti paskolas bei kreditus?

Bankams bei įmonėms, teikiančioms kreditus bei paskolas, yra itin naudinga refinansuoti paskolas. Tokie klientai yra itin lengvai pasiekiami. Jiems reikia pasiūlyti vos keliais eurais mažesnes įmokas ir jie sutiks, jog paskola būtų refinansuojama. Tokiu būdu bankas gaus naują klientą ir tai neš pelną. Tokius klientus gauti nėra labai sunku. Jeigu žmogus už paskolą permoka, jis tikrai norės, jog paskola būtų refinansuojama, juk niekas nenori mokėti daugiau, kai galima mokėti mažiau. Tai yra naudinga ir klientui, nes jo paskolos palūkanos bus sumažintos, ir bankui, nes jis gaus naują klientą, kuris galbūt norės imti dar vieną paskolą, galbūt išsimokėjus paskolai kreipsis vėl, todėl bankas turi galimybę įgyti lojalų klientą.

Ar paskolos refinansavimas užtrunka ilgai?

Paskolos refinansavimas gali užtrukti įvairiai. Tai priklauso nuo banko, į kurį Jūs kreipiatės. Jeigu specialistas, kuris Jus aptarnaus, nebus labai užimtas, tokiu atveju jis galės Jūsų refinansavimui skirti daugiau laiko. Yra itin svarbu, jog rastumėte specialistą, kuris būtų atviras su Jumis ir sąžiningas. Jeigu Jums nepatiko specialistas, palaukite eilėje dar kartą ir kreipkitės į kitą. Svarbu, jog klientas ir specialistas bendrauti maloniai, kad suprastų vienas kito norus. Jeigu specialistas ignoruoja Jūsų klausimus, neatsako išsamiai, tokiu atveju, kreipkitės pas kitą. Jūs patys galite rinktis specialistą. Tai yra itin svarbu, nes su juo gali tekti bendrauti gana dažnai. Dažnai įmonės bei bankai, kurie teikia refinansavimą patys tvarko visus reikalus ir Jums reikės tiesiog laukti ir galiausiai pasirašyti visus dokumentus. Greičiausiai Jums neteks eiti į banką, kuriame ėmėte paskolą, ir tartis su juo apie paskolos refinansavimą kitame banke. Visus šiuos nemalonius reikalus turėtų sutvarkyti specialistas, kuris dirba banke ar įmonėje. Paskolos refinansavimas neturėtų užtrukti ilgai, konkretaus laiko visada galima paklausti specialisto.

refinansavimas

Kokia yra refinansavimo nauda klientui?

Bankas, teikiantis refinansavimą, gauna naują klientą ir tai jam neša pelną. Tačiau kokia yra nauda klientui? Jeigu Jus tenkina dabartinė sutartis ir mokestis neatrodo per didelis, turite geriausias sąlygas, tokiu atveju apie refinansavimą greičiausiai negalvojate ir joks bankas Jūsų nesudomins. Tačiau yra žmonių, kurie yra nepatenkinti palūkanomis, galbūt aptarnavimu, todėl svarsto tokią galimybę. Galbūt banke arba įmonėje, kurioje turite pasiėmę kreditą ar paskolą, nuolat kyla nemalonumai. Pasitaiko, jog įmonės nesugeba tvarkingai tvarkyti reikalus, dėl to kyla nemalonumai klientui. Pasitaiko, jog reikalauja mokėti dar kartą, nors sąskaitos apmokėtos, o jie teigia, jog mokesčio negavo. Tokiais atvejais tikrai norisi kreiptis į banką ar įmonę, kurie yra atsakingesni. Pasitaiko atvejų, kai paskolą ima itin jaunas asmuo. Tokiu atveju jam gali tekti mokėti itin dideles palūkanas, nes bankui yra rizikinga teikti paskolą. Jeigu paskola yra teikiama jaunam asmeniui, kuris neturi sukaupęs didelės darbo patirties, yra itin jaunas, nevedęs arba netekėjusi, tokiu atveju yra labai rizikinga teikti jam paskolą. Toks asmuo gali netekti darbo ir jam gali būti sunku rasti naują, nes žmogui, neturinčiam daug darbo patirties gali kilti sunkumų įsidarbinant. Taip pat, jis gali neturėti santaupų ir nesugebėti sumokėti už įmokas. Galbūt ėmėte paskolą prieš daug metų ir dabar labiau atitinkate banko reikalavimus ir manote, jog galėtumėte gauti geresnes palūkanas. Tokiu atveju, žinoma, galite kreiptis dėl refinansavimo. Nes bankas, kuriame esate klientas, turbūt nenorės mažinti palūkanų ir Jūsų įmokų. Privalumų klientui yra ir daugiau. Jeigu turite daugiau nei vieną paskolą ar kreditą ir jie yra skirtinguose bankuose, gali kilti daug sumaišties apmokant sąskaitas ir susigaudant. Daug lengviau ir patogiau būtų, jeigu mokėtumėte tik vienam bankui. Tokiu atveju galite kreiptis į kitą banką, kuris refinansuotų visas Jūsų paskolas. Tačiau, jeigu viename iš tų bankų sąlygos Jus labai tenkina, galite kreiptis į specialistą, pas kurį ėmėte paskolą ir tartis dėl refinansavimo. Taigi, klientas gauna vieną paskolą vietoje kelių, mažesnes palūkanas ir visas geriausias sąlygas, kurių Jums nesuteikė bankas, į kurį kreipėtės iš pradžių.

refinansavimas

Ar bankas gali atsisakyti refinansuoti Jūsų paskolą?

Turbūt kiekvienas nori geriausių sąlygų ir mažiausių palūkanų, tačiau ar visi bankai Jums pateiks geriausius pasiūlymus? Gali būti, jog visus reikalavimus atitinkate ir esate puikus kandidatas paskolai, tokiu atveju Jūs turėtumėte gauti geriausias refinansavimo sąlygas. Tačiau, galbūt nesate toks geras kandidatas ir gali būti, jog gerų sąlygų ir nesulauksite. Priešingai, Jums gali būti pasiūlytos net blogesnės sąlygos. Galbūt norite kreiptis į banką dėl refinansavimo, nes šiuo metu Jūsų atlyginimas yra mažesnis, todėl nebegalite sau leisti mokėti tokias dideles įmokas. Deja, bet gali būti, jog kitam bankui bus rizikinga pasiūlyti Jums paskolą, todėl paskolos pasiūlymą gausite su tokiomis pat palūkanomis, didesnėmis arba paskolos refinansavimo išvis nepasiūlys. Prieš kreipiantis į banką yra labai svarbu, jog pasidomėtumėte apie banką, peržiūrėtumėte jų pasiūlymus, jų sąlygas. Reikalavimai beveik visuose bankuose yra tie patys. Tačiau kartais bankai teikia išimtis, kartais galite gauti išskirtinį pasiūlymą, svarbu tiesiog pasidomėti.

Ką daryti, jeigu bankai atsisako refinansuoti paskolą?

Paskolos refinansavimas yra itin puikus pasiūlymas, tačiau gali būti ir taip, jog Jūs nebeatitinkate reikalavimų, todėl paskolos refinansavimo Jums nepasiūlys. Ką daryti tokiu atveju? Jeigu Jūsų itin netenkina banko paskolos sutartis ir esate tvirtai nusprendęs, jog norite kreiptis į kitą banką, tuomet yra keli variantai. Visų pirma, galite bandyti atitikti reikalavimus. Galbūt Jūsų atlyginimas yra per mažas? Tokiu atveju, dabar yra puikus laikas keisti darbą. Ieškokite darbo, kuriame gausite geresnes sąlygas ir didesnį atlygį. Galbūt paieškokite papildomo darbo. Svarbu deklaruoti mokesčius, jog bankas matytų Jūsų pajamas. Jeigu kito darbo rasti nepavyks, bandykite kalbėti su viršininku dėl atlyginimo didinimo. Tokiu atveju, jeigu šis variantas netinka, tuomet peržiūrėkite kitus reikalavimus. Galbūt esate nevedęs? Tokiu atveju, palaukite, kol turėsite sutuoktinę ir tuomet galite gauti refinansavimą geresnėmis sąlygomis. Visgi, jeigu nei vienas iš šių variantų netinka, galite mėginti tiesiog imti paskolą iš banko, kuris pateiks geriausias sąlygas. Tuomet galite padengti turimą paskolą ir mokėti likusią paskolą kitame banke su geresnėmis sąlygomis. Toks atvejis taip pat yra galimas, tačiau tai užims daug daugiau laiko negu paskolos refinansavimas ir visa tai turėsite daryti pats. Turėsite bendrauti su keliais bankais, pildyti paraiškas ir visą kitą. Todėl geriausia būtų tiesiog palaukti, kol atitiksite reikalavimus ir tuomet kreiptis dėl paskolos refinansavimo.

Ar paskolos refinansavimas kainuoja?

Paskolos refinansavimą bankai dažnai siūlo geriausiomis sąlygomis, tačiau daugelis į tai žiūri itin įtariai. Kai kuriems kyla klausimai, kodėl bankai turėtų siūlyti paskolas mažesnėmis palūkanomis ir panašiai. Bankai tokiu būdu ieško naujų klientų, kiekvienas klientas jiems neša pelną. Todėl bankams tai yra naudinga. Dažniausiai už paskolos refinansavimą nereikia mokėti. Kai kurios įmonės gali pasiūlyti Jums paskolos refinansavimą, tačiau gali paprašyti, jog sumokėtumėte sutarties mokestį. Apie visus šiuos dalykus Jus turėtų informuoti prieš pasirašant sutartį, geriausiu atveju pirmosios konsultacijos metu. Jeigu to nepadaro, tuomet geriausia būtų tiesiog pačiam paklausti ar yra sutarties mokestis ir ar reikės mokėti mokestį už paskolos refinansavimą. Dažniausiai mokestis nėra taikomas, tačiau paklausti vis tiek galima, jog būtumėte tikras, kad gaunate paskolos refinansavimą geriausiomis sąlygomis ir Jums nereikės už nieką mokėti. Taip pat, gerai būtų išsiaiškinti ir kiek visas procesas truks bei ar Jums reikės eiti tartis su banku ar visą tai sutvarkys specialistas, pas kurį kreipiatės.

Kada refinansavimas gali būti būtinas?

Refinansavimas yra itin geras sprendimas tiems, kurie nori geresnių sąlygų, tačiau yra žmonių, kuriems paskolos refinansavimas gali būti tiesiog išsigelbėjimas. Netekus darbo gali būti, jog neturėsite galimybės mokėti paskolos daugiau nei kelis mėnesius, tokiu atveju gali būti, jog Jums teks bendrauti su antstoliais. Tai yra itin nemalonus procesas. Juolab, jeigu įsigijote būstą. Tokiu atveju Jūs ne tik neteksite būsto, bet ir pradinio įnašo bei visų įmokų, kurias sumokėjote. Taip nutikus gali būti itin liūdna ir gali atrodyti, jog sprendimo tiesiog nėra ir reikia susitaikyti su tuo, jog neteksite namų ir visos sumos, kurią išleidote būstui. Tačiau esant tokiai situacijai, reikia išmėginti visus galimus variantus ir gali būti, jog sulauksite pagalbos. Galbūt Jums pavyko rasti darbą, tačiau jau esate itin didelėse skolose ir niekaip nepavyks sumokėti visų įmokų. Tokiu atveju, galite kreiptis į kitus bankus dėl paskolos refinansavimo. Jeigu reikalavimus atitiksite, Jums bus pasiūlytas paskolos refinansavimas ir Jūs atgausite savo namus. Esant tokiai situacijai gali tekti paminti principus ir dirbti darbą, kuris neatitiks Jūsų kvalifikacijos, tačiau turėtumėte suprasti, jog tai laikina ir tai geriausias būdas išsaugoti savo namus. Tai gali būti vienintelis sprendimas, labai svarbu į bankus kreiptis kuo greičiau, jog spėtumėte gauti paskolos refinansavimo, kol neprarasite savo namų.